COSMAR Club
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

COSMAR Club

Revenim in forta cu clubul nostru! ID Y!M:cosmarclub
 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare
Sondaj
Cum e forumul?
Super
[INFO] GTA IV I_vote_lcap80%[INFO] GTA IV I_vote_rcap
 80% [ 8 ]
Frumos
[INFO] GTA IV I_vote_lcap10%[INFO] GTA IV I_vote_rcap
 10% [ 1 ]
Asa si asa
[INFO] GTA IV I_vote_lcap0%[INFO] GTA IV I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Naspa
[INFO] GTA IV I_vote_lcap10%[INFO] GTA IV I_vote_rcap
 10% [ 1 ]
Naspa rau
[INFO] GTA IV I_vote_lcap0%[INFO] GTA IV I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Total voturi : 10
Conectare
Utilizator:
Parola:
Conectare automată: 
:: Mi-am uitat parola
Top postatori
Marius (54)
[INFO] GTA IV I_vote_lcap[INFO] GTA IV I_voting_bar[INFO] GTA IV I_vote_rcap 
cosmy9 (14)
[INFO] GTA IV I_vote_lcap[INFO] GTA IV I_voting_bar[INFO] GTA IV I_vote_rcap 
dragosila (4)
[INFO] GTA IV I_vote_lcap[INFO] GTA IV I_voting_bar[INFO] GTA IV I_vote_rcap 
antonialexandru (4)
[INFO] GTA IV I_vote_lcap[INFO] GTA IV I_voting_bar[INFO] GTA IV I_vote_rcap 
Bravalys (3)
[INFO] GTA IV I_vote_lcap[INFO] GTA IV I_voting_bar[INFO] GTA IV I_vote_rcap 
ArgoMetin (2)
[INFO] GTA IV I_vote_lcap[INFO] GTA IV I_voting_bar[INFO] GTA IV I_vote_rcap 
alexascaron (1)
[INFO] GTA IV I_vote_lcap[INFO] GTA IV I_voting_bar[INFO] GTA IV I_vote_rcap 
nebulous (1)
[INFO] GTA IV I_vote_lcap[INFO] GTA IV I_voting_bar[INFO] GTA IV I_vote_rcap 
edward maya (1)
[INFO] GTA IV I_vote_lcap[INFO] GTA IV I_voting_bar[INFO] GTA IV I_vote_rcap 
FRZMT2 (1)
[INFO] GTA IV I_vote_lcap[INFO] GTA IV I_voting_bar[INFO] GTA IV I_vote_rcap 
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Metin2 Tenerife
[INFO] GTA IV I_icon_minitimeVin Dec 04, 2015 6:57 am Scris de Bravalys

» Metin2 Tenerife
[INFO] GTA IV I_icon_minitimeMier Aug 05, 2015 3:54 am Scris de Bravalys

» Metin2Hamaya
[INFO] GTA IV I_icon_minitimeJoi Iul 16, 2015 8:35 am Scris de nebulous

» Metin2 Aztec Pvm Medium
[INFO] GTA IV I_icon_minitimeVin Apr 24, 2015 12:34 am Scris de Metin2Azt

» Metin2Pandaria- PvM
[INFO] GTA IV I_icon_minitimeMier Mar 18, 2015 9:23 am Scris de corbul

» Metin2 Tenerife
[INFO] GTA IV I_icon_minitimeJoi Mar 05, 2015 5:48 am Scris de Bravalys

» Parole yahoo mail
[INFO] GTA IV I_icon_minitimeLun Noi 04, 2013 5:50 pm Scris de L'étranger

» [DEDICAT]Metin2Eclipse - Server de calitate profesionala!
[INFO] GTA IV I_icon_minitimeMier Oct 09, 2013 6:27 am Scris de DaniMetin2Eclipse

» Metin2Argo PVP ~ [Dedicat]
[INFO] GTA IV I_icon_minitimeMier Aug 21, 2013 1:25 am Scris de ArgoMetin

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit
forum gratuit
Kiss FM

 

 [INFO] GTA IV

In jos 
AutorMesaj
cosmy9
Admin
Admin
cosmy9


Mesaje : 14
Data de inscriere : 24/07/2010
Varsta : 29
Localizare : Suceava

[INFO] GTA IV Empty
MesajSubiect: [INFO] GTA IV   [INFO] GTA IV I_icon_minitimeLun Iul 26, 2010 3:53 am

GTA- GRAND THEFT AUTO 4(MARELE HOT DE MASINI)

Despre GTA IV...

În GTA 4 personajul principal este Niko Bellic, un imigrant din Europa de Est. Acesta este convins de vărul său să se mute în Liberty City, cel mai oribil loc din America, pentru a începe o viață nouă.
După ce se mută in Liberty, Niko constată că toate speranțele sale de a trăi visul American ar putea să nu se adeverească. și că lucrurile aici nu sunt așa de diferite ca acasă.

Chiar dacă Liberty City nu diferă foarte mult de casa natală a lui Niko, a fi diferit și a fi remarcat este un lucru important în Grand Theft Auto 4. În timp ce GTA: Vice City și GTA: San Andreas erau considerate ca fiind parte din trilogia GTA III ( același motor grafic, personaje și misiunil asemănătoare.) Grand Theft Auto IV este considerat ca fiind un început nou pentru seria GTA, fiind focusat foarte mult pe realism și pe dezvoltarea poveștii. De aceea este numit GTA 4 și nu GTA 6, chiar dacă este al 6-lea titlu major din serie.. Un consultant financiar al Take2 Interactive afirmă că la GTA 4 lucrează în jur de 150 de developeri.
[INFO] GTA IV NikoBellicFiles_537_1202499850
Caracteristici Principale
Niko poate folosi telefonul mobil pentru a primi apeluri, pentru a suna diferite persoane pentru a primi misiuni. Poate de asemenea să-l folosească pentru a face comandă de taxiuri sau pentru a-l chema pe Little Jacob de la care poate cumpăra arme. În diferite misiuni poate folosi și camera video a telefonului pentru a face poze pe care le trimite printr-un serviciu gen MMS la cel de la care a primit misiunea respectivă Opțiunile prezente pe ecranul telefonului sunt: Agenda, Mesaje, Organizer, Cameră și Cheaturi daca acestea sunt activate ele sunt păstrate în secțiunea respectivă. De asemenea prin intermediul telefonului se poate acesa multiplayerul
Pietonii au un sistem avansat de AI(inteligență artificială) ceea ce le permite să facă diverse actiuni ca: să citească ziare și cărți, să fumeze țigări, să arunce gunoi pe jos, să vorbească la mobil, să intre și să iasă din clădiri în principiu să se comporte ca un pieton normal.
În GTA4 poți naviga pe internet în internet cafeuri. Este disponibil de la orice computer din joc, și dispune de un hub care conține foarte multe lucruri interactive, gen dating online etc. Sunt peste 100 de siteuri in-game.
În GTA 4 nivelul de criminalitate va crește pentru orice criminalitate comisă în eventualitatea în care se află martori. Mașina de poliție te poate urmări doar dacă îți cunosc locația, și de aceea trebuie să te vadă pentru a știi unde ești. Dacă scapi din zona de alertă marcată pe radar fără a fi văzut, nivelul de criminalitate iti va dispărea.

Ca și dimensiune GTA 4 este aproximativ la fel ca GTA San Andreas, dar mărimea hărții este ceva mai mică. Principalul motiv pentru acest lucuru este că in GTA 4 nu există deșert sau provincie. Liberty City în GTA 4 este cel mai mare și mai detaliat oraș construit vreodata de
R*.
Povestea poate fi spusă în foarte multe feluri diferite. Rockstar încearcă să ofere oamenilor senzația de libertate mult mai mare și de control asupra destinului în acest caz la tot pasul ai multe opțiuni care schimbă cursul jocului și al personajului.
Niko se poate cățăra pe scări de această dată și pe orice suprafață la care poate ajunge.
Fiecare stradă în Liberty City conține un semn cu numele ei.
Mașinile au sistem de navigație GPS, care identifică cele mai bune rute pe care le puteți parcurge în timpul misiunilor și nu numai. De asemenea mașinile mai scumpe au incorporat în GPS și ghidare cu voce.
Dezvoltarea relațiilor cu personajele din joc este un aspect foarte important al gameplayului. Păstrarea de relații bune cu aceștia va oferii diferite beneficii pentru Niko.(detalii despre aceste beneficii de la fiecare personaj găsiți pe forum AICI) Niko poate de asemenea să socializeze cu alte personaje pentru a păstra o relație strânsă, de exmplu aceștia se pot duce împreună la bowling, cabaret, cluburi de standup comedy, la baruri unde se pot îmbăta.

Minimum cerințe de sistem

* OS: Windows Vista - Service Pack 1 / XP - Service Pack 3
* Processor: Intel Core 2 Duo 1.8Ghz, AMD Athlon X2 64 2.4Ghz
* Memory: 1.5GB, 16GB Free Hard Drive Space
* Video Card: 256MB NVIDIA 7900 / 256MB ATI X1900

Cerințe de sistem recomandate

* OS: Windows Vista - Service Pack 1 / XP - Service Pack 3
* Processor: Intel Core 2 Quad 2.4Ghz, AMD Phenom X3 2.1Ghz
* Memory: 2 GB (Windows XP) 2.5 GB (Windows Vista)
* 18 GB Free Hard Drive Space
* Video Card: 512MB NVIDIA 8600 / 512MB ATI 3870
Sus In jos
 
[INFO] GTA IV
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» [INFO] Personaje GTA 4
» Cum afli info despre un id de mess

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
COSMAR Club :: Tutoriale :: GrandTheftAuto-
Mergi direct la: